E qëlloi policia greke duke transportuar drogë, identifikohet shqiptari i vrarë (EMRI+FOTO)

GREQI - Altin Mullai është shqiptari i vrarë nga policia greke mbrëmjen e djeshme, gjatë një përplasjeje me armë zjarri pranë zonës së Janinës. 39-vjeçari sëbashku me 3 shqiptarë të tjerë po transportonte lëndë narkotike me çanta, kur policia greke shkëmbeu zjarr. Nga konfrontimi me armë zjarri mbeti i plagosur edhe një efektiv policie grek, i cili gjendet momentalisht në spitalin "Haxhikosta" në Janinë. 

Sipas burimeve të Report Tv, Altin Mullai ka qenë një person me precedent kriminal. Mulla u dënua më 13 mars të 2006-s nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë me 16 vjet e 8 muaj burg për veprën penale "Vrasje me dashje" dhe u arrestua më 30 tetor të 2015-s. Mullai u lirua nga IEVP Peqin, ku vuante dënimin për plotësim afati, më datë 3 gusht të 2018-s.

Shqiptari i vrarë nga policia greke, Altin Mullai

Mediat greke raportuan ditën e djeshme se Mullai sëbashku me 3 shqiptarët e tjerë, po mundoheshin të kalonin nga kufiri konkretisht çanta me 13 pako që përmbanin 166 kg e 200 gram marijuanë. Krahas sekuestrimit që iu bë lëndës së tyre narkotike, policia greke iu sekuestroi edhe dy armë të tipit kallashnikov. 

Paraprakisht mendohet se vrasja e 39-vjecarit mendohet të jetë një formë hakmarrjeje e policisë së shtetit fqinj përkundrejt ekzekutimit të ekstremistit grek nga policia shqiptare. Kujtojmë që më datë 28 tetor, ekstremisti grek Konstantinos Kaçifa u ekzekutua në Bularat të Gjirokastrës, pasi 35-vjeçari terrorizoi me breshëri kallashnikovi Gjirokastrën dhe sulmoi policinë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • landi: 23/11/2018 20:17

  kuvendi duhet te mbaje 1 minute heshtje ne seancen e radhes

  Përgjigju
 • Kalsiander: 23/11/2018 20:02

  Krimineli eshte kriminel, nuk ka kombesi. Pak rendesi ka a ishte policia greke apo shqiptare qoft edhe italiane. Policia ka ber detyren.

  Përgjigju
  • Xyzk: 23/11/2018 22:10

   Ashtu thame edhe per KK bq-rin, por nuk na degjoi njeri. Ne fakt Anustasi dhe V. Dule mbajten meshe. Te mbajne meshe edhe per kete te ndjerin zagaret e dreqit, apo nuk mbahet meshe per jeten shqiptare. Vetem jeta anadollake e b*thziut te ndyre eshte per tu mesheruar?

 • Aqifi: 23/11/2018 18:33

  O edo, a do protestojme edhe ne sic protestuan tek ne, apo nuk jane aq “metropolitane” sa ti ato te gerrqise qe te lejojne perdhosjen e atdheut te tyre? A e pyt pak edhe Anastasin dhe dulen nese e denojne kete vrasje, apo vetem kur kemi te bejme me terrorizem grek atehere keni rene dakord qe te flasin ato? He mer jahu, si do e besh se i thua vetes edhe KM?

  Përgjigju
 • Proka: 23/11/2018 18:33

  Ata qe transportojne droge ne vendet Europiane meritojne plumbin ne balle. Ky eshte qendrimi im personal, nese eshte edhe familjari im.

  Përgjigju
 • titi: 23/11/2018 18:21

  Me vjene keq vetem per familjen .....

  Përgjigju
 • Enver hoxha: 23/11/2018 17:29

  Pushtat grek e kan vrar direkt per te na then ne qe ja sic na i bet po ja u bejm

  Përgjigju
 • EX MILITARY: 23/11/2018 16:55

  po qe trafikant ecc rradhaaa

  Përgjigju
 • Moni: 23/11/2018 16:55

  Ministria e jashtme te beje nje note proteste, te gjithe mediat shqiptare ta trajtojne si ekzekutim gjakftohte dhe pastaj ta varrosim si hero. Keshtu do silleshin greket qe ngrene stuhi ne nje gote uje.

  Përgjigju
 • I lumt dora policis: 23/11/2018 16:51

  Ca te themi tjeter! Paska ber vrasje ne tiran paska ber burg 9 vjet e akoma nuk paska zan mend

  Përgjigju
  • Erik: 23/11/2018 17:04

   O mik, nga lajmi me siper duket se s'ka bere as 3 vite burg, nga i nxorre 9?

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë