E rrallë në Vlorë, peshkatarët kapin me grep peshkun 350 kg (VIDEO)

VLORË- Një peshk i  rrallë me peshë 350 kg ka rënë në grepin e peshkatarëve në Vlorë. Është rast i rrallë që një peshk  i tillë kapet me grep në ujërat shqiptarë në gjirin e Vlorës.

Kjo lloj specie e pazakontë e detit e cila njihet ndryshe si peshk Tono, zakonisht bie në rrjetat e peshkatarëve , por këtë herë siç shihet dhe nga pamjet që sjell "Report TV" peshkatarët e kanë kapur duke gjuajtur peshk me grep.

1597755105_peshku.jpg

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’