E rëndë në Konispol/ E kafshoi qeni i tij, 70- vjeçarit i presin krahun nga dëmtimet

KONISPOL- Një ngjarje dramatike është shënuar në fshatin Mursi të Konispolit, ku një 70-vjeçar është kafshuar nga qeni i tij, duke marrë dëmtime të shumta në trup.

Gazetari i Report Tv, Limos Didan raporton se 70-vjeçari Sotir Zisi është kafshuar në trup, fyt dhe krah, e për pasojë është dërguar menjëherë në spital, ku mësohet se si pasojë e dëmtimeve ka humbur njërin krah. Ngjarja ndodhi në banesën e tij, ku jetonte i vetëm i moshuar.

Ulërimat e tij janë dëgjuar nga banorët e fshatit, të cilët i kanë ardhur në ndihmë, por është dashur që të vrisnin qenin. Aktualisht, Zisi ndodhet në spitalin e Janinës në gjendje të rëndë.

B.K.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • KIRI: 24/08/2019 21:50

  MBANI, MBANI QEN SE JUA rregullon qejfin ai…….

  Përgjigju
  • Prifti vlonjat: 25/08/2019 10:00

   Fshatar!

 • Ina: 24/08/2019 13:06

  Epo kushedi se ci ka bere kafshes se gjor se kot nuk e ka ngren...

  Përgjigju
  • Ina: 25/08/2019 09:51

   Ti “qytetar” lahu mir iher qe te heqesh eren e rend te stanit Ku je rrit. Halli mos te rent as ty e as mua se jam me qytetar se ty e nuk mallkoj njeri... pa problem se nuk me hajn qent mua se i dua ashtu sic dua dhe kafshen me emrin njeri

  • Kafsha: 24/08/2019 19:05

   Ti “qytetar” qënke fshatar!

  • Ina: 24/08/2019 18:40

   O Adi... vertet keq te vjen dhe per kafshen me emrin njeri por ne kemi me ndergjegje dhe duhet mos ta godasesh kafshen pa ndergjegje

  • qytetar: 24/08/2019 18:12

   C’njeri i peshtire qenke ti Ina, femer a mashkull qofsh. Mesazhi qe jep ti perfaqeson pikerisht mendesine e shume qytetareve sot: fol pa mend, pa pergjegjesi kur i bie halli tjetrit dhe ulerit sa ke fuqi kur te bie halli ty, se e pandeh veten me te rendesishem se kushdo tjeter. Nuk me le dinjiteti te te them “te hengshin qente”!

  • Ardi: 24/08/2019 13:52

   Se pari i uroj sherim te shpejte! Pavaresisht faktit se cfare ka bere, kafsha prape kafshe mbetet. Prandaj mendoj se duhet te kete solidaritet njerezor!×

Lajmi i fundit

John

Trafik droge dhe mashtrim kundër qeverisë, arrestohen dy maqedonas të shpallur në kërkim ndërkombëtar