E shprehur në çdo formë, ja pamjet e ‘Liqenit të Dashurisë’ në Dubai (VIDEO)

Dashuria është e bukur në çdo formë, por “liqeni i dashurisë” në Dubai tejkalon çdo pritshmëri.

Liqeni artificial i dashurisë zë një hapësirë prej 550 mijë metra katrorë dhe i është dedikuar çdo qytetari të Dubait nga Princi Sheikh Hamdan bin Mohammad.

Liqeni është një pikë e veçantë turistike, larg zonës urbane, e mbuluar me lloje të ndryshme bimësh, pemësh dhe lulesh shumëngjyrëshe.

Përveç dy zemrave të cilat zënë një hapësirë mjaft të gjerë në të është shkruar dhe fjala “Love”, që do të thotë dashuri në anglisht.

Kjo hapësirë e dashurisë qëndron në dispozicion të publikut për 24 orë dhe i ofron vizituesve pamjen spektakolare të natyrës.

 

 

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave