E zyrtarizon ish-klubi i Xavi-t, katalanasi do jetë trajneri i ri i Barcelonës

E zyrtarizon ish-klubi i Xavi-t, katalanasi do jetë trajneri i ri i Barcelonës

Xavi Hernandes do të jetë trajneri i ri i Barcelonës. Për këtë nuk ka më asnjë dyshim, pasi klubi ku ish-katalansi drejtonte, Al-Sad, ka bërë të ditur se kanë prishur marrëveshjen me mirëkuptim. Sipas Al-Sad Xavi do Barcelonën dhe ata nuk janë bërë pengesë.

“Xavi na informoi disa ditë më pare për dëshirën e tij për të shkuar te Barcelona në këtë moment, për shkak të krizës aktuale që po kalon klubi i qytetit të tij. Ne e kuptojmë dhe vendosëm të mos i ndalojmë rrugën,”- shkruhej në deklaratën e klubit.

Pak ditë më parë Barcelona shkarkoi nga drejtimi Ronald Koeman për rezultate të dobta.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar