Edhe Facebook njeh zyrtarisht 30 qershorin (FOTO)

Ka nisur prëj orën 07:00 të mëngjesit të sotëm votimi për zgjedhjet vendore që po mbahen sot në vend për zgjedhjen e 61 kryetarëve të rinj bashkiak. Në këto 30 vite këto janë zgjedhjet e para ku opozita më e madhe në vend nuk merr pjesë, dhe që prej disa muaj në vend diskutohej nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin apo jo.

Por pavarsisht mospjesëmarrjes së opozitës dhe mendjes së “pandarë” të Presidentit Meta, zgjedhjet janë legjitime dhe me gjithë njohjen e BE dhe SHBA zgjedhjet po zhvillohen sot sipas Kushtetutës.

Një surprizë të veçantë ka bërë edhe applikacioni aq shumë i përdorur nga shqiptarët, edhe FaceBook i ka njohur zgjedhjet dhe ditën e sotme i ka kushtuar një “rubrikë të veçantë gjithë qytetarëve që duan të tregojnë se votuan. 

  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD