Edi Rama, Metës nga Skrapari: Nuk duhet të përziesh më me punët e vendit

 

Edi Rama zgjodhi Skraparin, vendlindjen e Ilir Metës, për t'i dhënë këtij të fundit mesazhin se tashmë nuk ka më punë me çështjet e vendit.

"Është koha të shikosh punët e tua se me punët e vendit ti më nuk duhet të përzihesh", tha Rama në bisedë me skraparllinjtë.

"Nuk lihet babai të bëhet loloja i lagjes çdo ditë. Mblidheni në shtëpinë e tij. Ilir Meta pa ju do të ishte askushi. Ju e keni çuar atje, e ngjitët në majat më të larta dhe tani në majën më të lartë ka vënë ulërimën. Zbriteni komplet tani. Kush është me LSI-në duhet të na ndihmojë neve që Ilir Meta të zbresë nga maja dhe të shkojë në shtëpi. Unë jam i bindur që shumë nga ju sot do të donit që unë të isha këtu me Ilir Metën. Ju ka vënë në pozicion të vështirë. Ju keni në dorë që ta ndihmoni Ilir Metën", tha Rama.


Lajmi kryesor:

'S'mund të lihet të bëhet loloja i lagjes çdo ditë'/ Rama, Metës nga vendlindja e tij: Koha të mos përzihesh më me punët e vendit! Skrapari do të ndihmojë të shkosh në shtëpi


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Basha, mes përrallës dhe historisë?!