Edy Reja pranë rikthimit në Serie A si trajner

Edy Reja pranë rikthimit në Serie A si trajner

Edy Reja

Edy Reja, ish-trajneri i Kombëtares pritet të rikthehet në Serie A. Mediet tej Adriatikut bëjnë me dije se 78-vjeçari është emri më i lakuar për stolin e Udineses.

Bardhezinjtë po vuajnë në vendet e fundit dhe kërkojnë të shpëtojnë sezonin, me Rejën që duket se do zërë vendin e Gabriele Cioffi, vetëm pesë javë nga fundit i kampionatit.

Udinese humbi dje me Veronën dhe mban vendin e 17-të, duke qenë me pikë të barabarta me Frosinonen e një vendi më poshtë. Në Itali janë të sigurt se vendimi për shkarkimin e Cioffi është marrë dhe Reja është më i mundshmi për t'u ulur në stol.

Përvoja e 78-vjeçarit duket se ka bindur drejtuesit, për ta zgjedhur para emrave si Cannavaro, Stramacioni apo Semplici. Reja nga 17 prilli i 2019 deri më 31 dhjetorin e 2022 ishte në stolin e kombëtares shqiptare duke i drejtuar kuqezinjtë për 37 ndeshje.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje