Ekzekutimi i mafiozit që tronditi Malin e Zi, vrasësi la në vendngjarje gjurmët e gishtërinjve dhe ADN-në

Policia e Malit të Zi ka arritur të ndërtojë profilin e vrasësit të mafiozit Shakovic në Budva, përmes gjurmëve të AND-së që ekzekutori la pasi u përplas nga një taksi gjatë tentativës për tu larguar.

Vrasësi i Milic Minja Shakoviç të Podgoricës, në tentativë për tu larguar nga Budva, la gjurmët e gishtave në një taksi me të cilën u përplas jo shumë larg vendit të krimit.

Sipas “Vijesti policia kanë thënë se është gjetur profili i ADN-së së vrasësit, i cili do të krahasohet me bazat e policisë kombëtare dhe lokale. Shakoviç, një pjesëtar i lartë i klanit Skaljar u vra më 17 qershor rreth orës 23:30 në restorantin Korkovado në Budva.

Vrasësi iu afrua kur Shakovic, po darkonte me miq, dhe e qellloi paktën tetë herë në drejtim të tij nga pas. Tre plumba e preken në kokë në kokë dhe kur viktima ra në trotuar, vrasësi e qelloi  edhe pesë herë herë nga një distancë prej gjysmë metri I veshur me xhinse, një këmishë të bardhë me mëngë të gjata, atlete të zeza me lidhëse të bardha dhe një kapele të bardhë në kokë, sulmuesi iku në hotelin “Mogren” dhe më pas në një shteg të ngushtë për në Gospoština.

Dyshohet se pikërisht në atë pjesë është përplasur nga një shofer taksie. Inspektorët gjithashtu shqyrtuan pamjet e vëzhgimit duke u përpjekur të kapnin lëvizjet e vrasësit dhe të zbulonin nëse ai kishte bashkëpunëtorë.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Lezhë, u kërkonin para biznesmenëve duke i shkruar në 'Signal' si zyrtarë vendorë, 2 në pranga, 1 në kërkim (EMRAT)

Lezhë, u kërkonin para biznesmenëve duke i shkruar në 'Signal' si zyrtarë vendorë, 2 në pranga, 1 në kërkim (EMRAT)