Ekzekutimi në Lezhë, flet autori: Mikun e shtëpisë e vrava se mori punëtorë të tjerë për të korrur barin

Pas arrestimit nga policia, 52 vjeçari Tonin Ndoj është shfaqur krejt i qetë, ndërsa u ka treguar bluve të Lezhës edhe arsyet e krimit që ndodhi një ditë më parë në Merqi të Lezhës. Nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se autori, pasi kishte qenë shkues që mbesa e tij të bëhej nusja e djalit të viktimës, kishte krijuar lidhje të ngushta me krushkun.

Ata takoheshin shpesh dhe Gjin Marku i kishte lënë shtëpinë nën ruajtje dhe kryerjen e punëve të ndryshme në tokën e tij që ndodhej rreth 200 metra larg banesës së vrasësit Tonin Prendi. Kohët e fundit mes tyre kishte pasur pakënaqësi që lidhej me refuzimin që viktima i kishte bërë mikut të shtëpisë së tij për të mos i dhënë punë të tjera.

Kjo shmangie ka ardhur pasi Gjin Marku nuk ka qenë i kënaqur me punën e bërë nga Tonin Ndoj dhe kështu ka ndodhur edhe një ditë më parë pas korrjes së barit. Viktima i kishte thënë autorit që nuk do të kishin më punë sëbashku dhe se punët e shtëpisë së tij do të ja besonte disa punëtorëve të tjerë. Mëngjesin e së mërkurës Gjin Marku, ka marrë 3 punëtorë dhe ka shkuar për të mbledhur barin në parcelë. Sapo e ka parë duke kryer punët me punëtorë, Tonin Ndoj ka marrë një armë zjarri automatik dhe ka shkruar drejt mikut të tij.

Viktima e ka parë autorin duke ardhur me armë zjarri dhe ka tentuar të largohet, por nuk ka patur kohë pasi ndaj tij është shkrehur breshëri automatiku. Plumbat e 63 vjeçarin Marku e lanë të vdekur në vend. Ngjarja është parë nga punëtorët, të cilët janë larguar me shpejtësi nga parcela nga frika. Ky i fundit u largua për t'u arrestuar pak orë më vonë. Ndaj tij rendon akuza e vrasjes me paramendim, ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento

Komente

 • Fredi: 20/06/2019 10:26

  Pu pu pu ç’farë motivi.. krijesa të egra shpellash si në kohët mitologjike kur ciklopi Polifem hante mish njeriu. E pa pame fare. Shtazëri e egër shpellash !

  Përgjigju
  • Cikllopi: 20/06/2019 16:46

   Ruaj motrën dhe gruan se mos ti ha cikllopi o Fredi

  • Aleksander: 20/06/2019 12:27

   Dhe ti beson te ky version,po ti ishte keshtu ky esht i smure rende ,duhet qu ne psikiatri.

  • Life: 20/06/2019 11:15

   @ FREDI ke harrur te thuash se Jan mbetje turke

 • Tuti: 20/06/2019 10:20

  E kontrolluat gje? Me siguri duhet ta kete akoma bishtin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid-Profecia e zezë e sociologut italian: Qytetërimi ynë është në rrezik