Elbasan/ Djali i vogël mbyll nënën në ballkon, merr flakë shtëpia

Mund të përfundonte tragjikisht por për fat, ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve ka shmangur ngjarjen e rëndë në Elbasan. Një fëmijë i vogël teksa ishte në shtëpi me nënën e tij e cila ishte duke përgatitur drekën, e ka mbyllur atë në ballkon.

Nëna ka dalë nga kuzhina një moment dhe teksa qëndronte në ballkon, djali i vogël i ka mbyllur derën nga brenda. Për pasojë ajo ka mbetur në ballkon, ndërsa në kuzhinë ka rënë zjarr. Zjarri për fat nuk shënoi pasoja në njerëz. Banesa e tyre ndodhet pranë shkollës "Ali Agjah" në qendër  të qytetit.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD