Elbasani kampion me goleadë, trajneri dhe futbollistët: Objektivi u arrit, sezonin e mbyllim me trofe kundër Vorës

Në ditën e kurorëzimit si kampion i kategorisë së dytë grupi B, Elbasani shkatërroi në ‘Elbasan Arena’ 6-0 Tepelenën. Gjithsesi më shumë se shifrat dhe kupa gëzoi fakti që sezonin e ardhshëm ekipi i krijuar rishtazi sezonin e ardhshëm do luajë në Kategorinë e Parë.

“Ishte një emocion shumë e madh sepse vijmë nga një kategori inferiore dhe ngjitemi lart. Shpresoj mos ti shohim më këto kategori dhe Elbasani të ngjitet ato ku e meriton në Superligë sa më shpejt,”-Orest Gava, kapiteni i Elbasanit.

“Kishim kohë që na mungonin emocionet e ndeshjeve. Përfunduam një sezon shumë të mirë dhe për këtë përgëzoj djemtë. Sa i përket finales së Kategorisë së Dytë me Vorën do mundohemi ta fitojmë pasi Elbasani gjithmonë synon trofetë,”-u shpreh Eriol Merxha, trajner i Elbasanit.

“Emocionet janë shumë të mëdhaja. E patëm deklaruar që në fillim se kishim objektiv ngjitjen dhe ia dolëm. Duke parë atmosferën që është krijuar në kategorinë ku jemi themi se ia vlen edhe lodhja e gjatë gjithë vitit,”-deklaroi Marenglen Çoku, administrator i Elbasanit.

Ndeshja në ‘Elbasan Arena’ kundër Tepelenës u ndoq nga rreth 3 mijë tifozë, ndërsa para mbylljes së sezonit më 11 maj në ‘Air Albania’ do jetë finalja me Vorën kampione të grupit A për të caktuar edhe fituesin e Kategorisë së Dytë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Çollaku për ‘5 Pyetjet’: Agresion ushtarak, synohej ankesimi i pjesës veriore të Mitrovicës

Vrasja e policit në Kosovë, Çollaku për ‘5 Pyetjet’: Agresion ushtarak, synohej ankesimi i pjesës veriore të Mitrovicës