Elita e artit shqiptar shpreh ngushëllimet për shuarjen e Avni Mulës

Elita e artit shqiptar shpreh ngushëllimet për shuarjen e Avni Mulës

Avni Mula

Arti shqiptar i është bashkuar dhimbjes së familjes së Avni Mulës i cili ka ndërruar jetë mbrëmjen e kësaj të enjte. "Lamtumirë nderi i kombit" - shkruan drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Zamira Çela në profilin e saj në Facebook.

Ajo e vlerëson Mulën si baritonin legjendar të historisë së skenës shqiptare. Ndërkohë edhe ish ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për kompozitorin. Kumbaro shkruan se "Valsi i lumturisë" sonte fluturon në qiell me engjëjt duke marrë me vete shpirtin.

Ndërkohë ka reaguar dhe këngëtari Elton Deda i cili shkruan se Mula la prapa një pasuri të madhe artistike.

 

          


Lajmi kryesor:

Shuhet në moshën 92-vjeçare kompozitori Avni Mula, e bija Inva Mula: Gjiganti jonë fluturoi në Valsin e Perjetësisë!


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg