Ëmbëlsirë në gotë me boronica nga zonja Albana

Embëlsira në gotë me boronica

Përbërësit:

  • 250 gr boronica
  • 80 gr sheqer
  • 500 gr kos natyral
  • 1 pako biskota

Përgatitja:

Fillimisht vendosim boronicat në një tenxhere me pak ujë të marrin një valë, më pas shtojmë sheqerin dhe i lëmë për 10 minuta sa të trashet lëngu. Ndërkohë thërrmojmë biskotat në mikser, ndërsa tek kosi shtojmë sheqer ose mjaltë.

Marrim gotat e servirjes dhe fillimisht vendosim një shtresë me biskota, një shtresë me boronica, kos, biskota, boronica.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

20 fakte psikologjike, që do ju ndryshojnë mënyrën si e shihni botën

20 fakte psikologjike, që do ju ndryshojnë mënyrën si e shihni botën