Emisioni 112/ Shqiponjat zbulojnë armën nën tapet dhe shoqërojnë të dyshuarin në Rinas për trafik të paligjshëm (VIDEO)

Shqiponjat 2 kanë nisur shërbimin duke u vendosur në disa pika kontrolli në rrugët e Tiranës.

Shërbimi për skuadrën Shqiponja 2 vazhdon edhe gjatë orëve të pasdites.

Një njoftim nga salla operative i dërgoi në mbështetje të forcave të tjera të policisë. U raportua një situatë problematike pranë pallatit me shigjeta

Njoftimi i radhës nga salla operative i drejton për në Rinas në mbështetje të policisë së krimit ekonomik

Skuadrës Shqiponja 2 i është kërkuar të shoqërojë një person i cili dyshohej për dhënie ndihme për kalim të jashtëligjshëm të kufirit. Çfarë ndodh dhe si reagon i riu që u kap në flagrancë?

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:15
Emisioni 112/ Kontrolli i befasishën në banesën e të shpallurit në kërkim (VIDEO)

Operacioni policor kombëtar i koduar “sundimi i ligjit” vijon në të gjitha rrethet e shqipërisë.

Në periferi të Tiranës Forcat Operacionale u nisën për të ushtruar kontroll të befasishëm në banesën e një personi të shpallur në kërkim.

Operacioni “Sundimi i ligjit”, realizohet në zbatim të planit operacional të miratuar nga drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, të shtetasve që qarkullojnë me armë zjarri dhe të atyre që mbajnë në banesë armë, municion ose drogë.

Në nisje të këtij operacioni u përfshinë 1852 punonjës policie, nga forcat e sigurisë kombëtare, reparti special “Renea”, drejtoria e forcës së posaçme operacionale dhe strukturat e drejtorive vendore të policisë.

Ora 21:12
Emisioni 112/ Zbulohet arma e fshehur nën tapetin e makinës (VIDEO)

 

Është mbrëmje dhe shqiponjat marrin udhëzimet për shpërndarjen në pikat e kontrollit

Në një prej pikave të kontrollit, drejtuesit të mjetit i gjendet lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa.

Kontrollet rutinë arrijnë të zbulojnë edhe një armë të fshehur nën tapetet e makinës me 13 fishekë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Dosja e inceneratorit të Tiranës/ Zbulohet emaili që uli fitimet nga shitja e skrap dhe energjisë

Dosja e inceneratorit të Tiranës/ Zbulohet emaili që uli fitimet nga shitja e skrap dhe energjisë