Emocionuese, gjeti 'paqe' në krahët e nënës! Pas 4 ditësh i zhdukur,3 vjeçari autik gjendet i humbur në pyll (Video)

Një ‘mrekulli’ i ka shpëtuar jetën 3 vjeçarit Anthony "AJ" Elfalak, i cili ka qenë i zhdukur prej më shumë se katër ditësh. Momenti i ribashkimit me të ëmën kanë rrëmbyer zemrat e të gjithëve dhe videoja brenda pak minutash është bërë virale.Vogëlushi i cili kur ishte gjetu nga policët ishte tejet aktiv, në momentin që ka takuar të ëmën ka fjetur gjumë në krahët e saj. 

Vogëlushi i cili vuan nga autizmi dhe nuk ka aftësi të flasë, është gjetur nga policia në momentin kur po pinte ujë nga një përrua, rreth 550 metra larg shtëpisë së tij.

Oficeri deklaroi se ai u kthye drejt tij me një buzëqeshje masive në fytyrë që ai nuk do ta harrojë kurrë.

Ai ishte në gjendje të mirë dhe u dërgua në spital për vëzhgim, thanë oficerët e ambulancës. Fëmija që atëherë është liruar dhe është në shtëpi me familjen e tij.

Babai i tij, Anthony Elfalak, tha se AJ ishte kafshuar nga milingonat dhe se ai kishte një skuqje të pelenës dhe kishte pësuar gërvishtje.

"Nuk mund ta shpjegoj, jam shumë e bekuar," u tha nëna gazetarëve ndërsa mbante në krah djalin e saj. “Jam shumë i lumtur që ai është këtu. Ai është me ne, është i sigurt dhe mirë dhe i shëndetshëm, kjo është gjithçka që ka rëndësi. "

Një pilot i helikopterit të policisë që ndihmoi në gjetjen e AJ e përshkroi reagimin e tij si "gëzim absolut".

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit