Zbulohen aktivistët e FRPD me pankartat 'Rama ik' në stadium, 'tifozi' i flaktë në çdo protestë të opozitës /VIDEO

TIRANE-  Thirrja 'Rama ik' në stadiumin Air Albania në nisje të ndeshjes Shqipëri Francë, ka qenë një lëvizje e dirigjuar nga Forumi Rinor i Partisë Demokratike.  Të rinjtë që mbajnë në duar pankartat me gërmat që formonin thirrjen Rama Ik, janë nisur që nga selia e PD-së me misionin për ta inauguruar stadiumin e ri me sloganin e opozitës joarlamentare.

Ata kanë postuar edhe foto në rrjetet e tyre sociale duke pranuar se kjo ishte një vepër e tyre. Mësohet se ata janë: Darvin Zalla, Gentjan Gjonaj, Mariglend Doçi, Jetmir Premçi, Bledjan Leka, Hajredin Ismaili, Oligert Musta dhe Oleg Hanku. Thirrjet zgjatën për disa minuta në para nisjes së ndeshjes në stadiumin e ri kombëtar.

Gentjan Gjonaj është i njohur si një mbështetës i flaktë i opozitës. Ai u vu në hetim nga policia për protestën e dhunshme të opozitës të organizuar nga opozita para Kuvendit në shkurt të këtij viti.

Ai është shfaqur edhe në protesën e banorëve të Astirit, edhe pse ai nuk preket nga projekti i Unazës së Re, pasi nuk jeton fare në atë zonë. Ai u arrestua si një ndër presonat aktivë që dhunuan forcat e Policisë Bashkiake, në protestën e banorëve të Astirit, që ende vijon.

Pankarta 

\

Postimi i të rinjve për ngritjen e pankartës

Postimi i anëtarit të PD  Mariglend Doçi

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:26
'Tifozi' me pankartën 'Rama Ik' një prej aktivistëve më të flaktë të PD-së! Në çdo protestë që opozita i 'rrëmbeu' qytetarëve

Gentjan Gjonaj një prej të rinjve që ngritën pankartën 'Rama Ik' është një aktivist i flaktë i PD i cili merr pjesë në çdo tubim të shoqërisë civile, duke u prezantuar si mbështetës i tyre. Ai është i njohur si një mbështetës i flaktë i opozitës. Ai u vu në hetim nga policia për protestën e dhunshme të opozitës të organizuar nga opozita para Kuvendit në shkurt të këtij viti.

Ai është shfaqur edhe në protesën e banorëve të Astirit, edhe pse ai nuk preket nga projekti i Unazës së Re, pasi nuk jeton fare në atë zonë. Ai u arrestua si një ndër presonat aktivë që dhunuan forcat e Policisë Bashkiake, në protestën e banorëve të Astirit, që ende vijon.

Është arrestuar më herët nga policia për protesta të dhunshme, ku në vitin 2015, deputetët demokratë i dolën në mbështetje duke thënë se u prangos pasi ka bërë këngë kundër kryeministrit Edi Rama.

Gjonaj ka qenë i arrestuar edhe për dhunën në protestën e opozitës ndaj kantierit të ndërtimit të këndit të lojërave në Parkun e Madh të Liqenit në vitin 2016.

Po ashtu, është arrestuar dhe hetuar edhe për ngjarjet e dhunshme në një tjetër protestë të opozitës, ndaj bunkerit pranë Ministrisë së Brendshme.

Madje, ka qenë pjesëmarrës edhe në protestën kundër vendosjes së traut të taksës së Rrugën e Kombit apo edhe në bllokimin e rrugës në afërsi të Dajtit, të gjitha protesta të organizuara nga PD.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meta: 21/11/2019 10:10

  Kjo ishte nje pamje naïve,shume primitive e pakuptimet dhe jashte natyres se abientit sportive.Kjo dihet e njihetq e kur e kur,se Salihu dhe Basha me disa"aleate" opozitare,jane mecen te pauar dhe paguajne njerez qe te shqetesojne mjediset shqioptare dhe te shkaktojne trazira aty ku munden dhe sa munden.Keto jane e vetmja forme dhe emnyre e veprimit politik nga opozita me dstruktivee,pa strategji e progam politik.keta jane mercenary te thjeshte,jepu meditjet shikoje veprimin.Keshtu ishte te Kendi I loojrave,kehstu ishte "protesta masive",keshtu e keta kush tjeter,ishin edhe te Unaza.Tash edhe ne stadium.Kush tjeter pos mecenet me meditje, te cilet per ti marr leket,"gazda" duhet t'ju sheh veprimin konkret.

  Përgjigju
 • Futja vrapit: 21/11/2019 09:09

  Ky robi qe e ka postu qenka dhe kryetar i FRPD-ne bllok nga ora 21-02 dit shtune dhe bllokim patente ne 02.30 ne Thuman. P.s 4fenershin ja nxjerr Muli.

  Përgjigju
 • Luan: 21/11/2019 07:58

  Po kete jan axhamij per keta cfluturon haet po duhet tu thoni se cfar ndodhi me 97_98 te pakten se sic duket nuk dine e nuk kishin lindur atehere prandaj u duket i mir xhaxhi sali ka te arthme ajo parti

  Përgjigju
 • Erik: 21/11/2019 07:40

  Keta do jene drejtoret e ardhshem nese PD do vij nje dite ne pushtet. Nje tufe halabakesh qe kujtojne se i bejne partise me ato shfaqje qe bejne ne stadium.

  Përgjigju
 • Likja: 21/11/2019 05:11

  Thjesht paster bukur SHPELLAR

  Përgjigju
 • Cim tironci: 21/11/2019 03:17

  Eshte shoku im lindur dhe ritur nne Tirane

  Përgjigju
  • Kryetari kshillit: 21/11/2019 10:24

   Lindur dhe rritur ne Tiran po e paska internuar PD-ja kryetar te FRPD ne Mamurras.

 • edi: 21/11/2019 01:44

  Po Maloket e Saliut qe vrau me shume se gjysma e ca i mbajne ison se u thote mendja se do vije plaku dobic serish te Qeverise Kombin ,bashke me Meten ,dhe do fdillojme me 2 gishta lart dhe keto qe i ushqejne nje pakice te tyre do fillojne te lyejne gishta me Euro dhe Flori Kete politike beri Zogu me mercenare Kosovare ,Enveri me Kosovaret qe i ndiqte Milloshevic ,ku ne i pritem si vellezer ato u vune ne pozicione qe desh Rregjimi e Enverit ,si Sekretare Partie ,Kryetare Keshillash thjesht Spiune te Enverit ,qe i dhane me shume vite jetese atije despoti , Se fundi erdhi Berisha dhe serish i njejti film si per te forcuar me shume ate Kalbesire Democracy mori ne koalicion kete Bolle Hini qe kemi president e nisi me Florite dhe sot ben perpjekje ti shpetoje pislleqeve si nje Narko/Komunist . Let ta shohim edhe ca dite kete harbut pislleku qe kerkon te flase per rregullat qe kur thote se une jam Po i dashur Bich ,po te degjojme edha ca dite

  Përgjigju
 • Me Injorantet duhet punuar,,,jo Ofenduar: 20/11/2019 23:20

  Edhe keta tepafajshem,, e dini Juve qe nga balta ne asfalt eshte shume domethenese...Apo nga large Arinjeve qe te dalin neper Male,dhe tani shikojme Makinat per here te pare ne Jete.. Mos i Ofendoni ,,Jane te paditur .. Do te Civilizohen mbas 100 vjeteve...Durim ne Jeten,tjeter mbas Diellit do ti shikoni se sa te Civilizuar do te jene.. Suksese...

  Përgjigju
 • Hinglateri: 20/11/2019 22:04

  Bahgst mbeten bajga

  Përgjigju
 • Hilja: 20/11/2019 21:06

  JA DHE MALOKET E SALIUT,,,EEEEE,,,E QARTE...

  Përgjigju
 • BRSS: 20/11/2019 20:30

  KETA JAN LAROT E PD QE DUAN TE SIGUROJN NDONJE KOCKE POR DO MARIN ATE TE RAMES

  Përgjigju
  • Fati: 20/11/2019 21:40

   Keta jane truthartuariy qe nuk u ka mbetur gje brenda kafkes persa shkojne e u shiten Bashe-Berishe bishes.

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg