EMRI/ Dhunonte dhe kërcënonte me vrasje gruan, në pranga një 46-vjeçar, në shtëpi me kallashnikov

Foto ilustruese

DIBËR-Një 46-vjeçar është vënë në pranga nga uniformat blu të Dibrës, i akuzuar për dhunë ndaj bashkëshortes, të cilën e kërcënonte edhe me vrasje.

Policia njofton se parandaloi përshkallëzimin e mëtejshëm të ngjarjes. 46-vjeçarit Emri Puci iu gjet në banesë edhe një armë zjarri automatik dhe 18 fishekë.

"Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit E. P., u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik dhe disa fishek, më të cilën kishte kanosur për vrasje bashkëshorten e tij.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. P., 46 vjeç, banues në Dibër.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprat penale 'Armëmbajtja pa leje', 'Dhunë në familje'", thuhet në njoftimin e policisë.

Arma e sekuestruar nga policia në shtëpinë e 46-vjeçarit 

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qeveria italiane masa të reja për festat covidiane të fundivitit