EMRI/ Të armatosur me kallashnikovë dhe me shkopinj në duar, 4 persona futen në lokal dhe rrahin të riun në Fushë-Krujë! Disa të shoqëruar

Elvis Elezi

FUSHË-KRUJË: 4 persona me maska dhe të armatosur me kallashnikov, pistoletë dhe më shkopinj kanë hyrë dy netë më parë në një lokal në lagjen e ‘Bakushe Visha’ të Fushë-Krujës.

Report Tv raporton se në 4 personat e maskuar, kanë zbritur nga një makinë dhe janë futur në një lokal, dhe nën kërcënimin e armës i kanë bërë thirrje klientëve të mos lëvizin.

Më pas ato kanë tërhequr një të riun, të cilin fillojnë ta godasin me dhunë ç’njerëzore me një shkop e me mjete te tjera.

I riu i cili ka rënë pre e dhunës, quhet Elvis Elezi, banor i lagjes ku ka ndodhur ngjarja. Një vit me parë ka qenë pre e një sulmi me lëndë plasësë, pasi një sasi eksplosivi iu hodh në banesë, por fatmirësisht nuk shkaktoi të lënduar, por vetëm dëme materiale.

I dhunuari ka qenë arrestuar vite më parë për trafik droge në Kroaci, por ka disa vjet që ka dalë nga burgu. Aktualisht është i papunë dhe është prind i një fëmije të vogël. Policia e Durrësit nga varet dhe komisariati i Policisë Krujë, të cilët kanë reaguar për ngjarjen pas 3 ditësh. 

"Në lidhje me disa pamje filmike të publikuara në media, ku shfaqen disa persona duke dhunuar një shtetas në një lokal, ju sqarojmë se: Më datë 17.02.2021, në orën 19:40, në ambientin e një lokali në Fushë Krujë, kanë hyrë disa persona ende të paidentifikuar (dyshohet të armatosur), të cilët kanë goditur me sende të forta, duke i shkaktuar lëndime në kokë shtetasit E. E., 30 vjeç, banues në Fushë Krujë, i cili pasi ka marrë ndihmën mjekësore, është larguar në banesën e tij. 

Menjëherë pas kallëzimit të bërë nga shtetasi E. E. është ngritur një grup i posaçëm hetimor i përbërë nga specialistë për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë dhe specialistë për Hetimin e Krimeve në DVP Durrës, të cilët kanë bërë shoqërimin e disa shtetasve të dyshuar dhe në cilësinë e provës materiale janë administruar disa pamje filmike. Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë vijojnë punën intensive hetimore për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje", thuhet në njoftimin e policsë të pas 3 ditëve.

Natën e ngjarjes disa furgonë policia kanë ardhur nga Durrësi dhe kanë kryer disa kontrolle, por deri tani asnjë i ndaluar për ngjarjen e rëndë.

Pjese nga dhuna

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria të përdori edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perendimore?

Komento

Komente

  • Loni: 19/02/2021 20:21

    Qe te hymns ashtu e te rrezikojne 4 maskara o ja ka ber borxh ose kan ngaterruar person si perhere...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Në prill pritet lehtësimi i kufizimit të masave ndaj COVID në Francë