Eneda Tarifa fiton 'Këngën Magjike': Ky festival është për të prekurit nga tërmeti! Vendi i dytë përlot Fifin

TIRANE- Kënga 'Ma zgjat dorën" i ka dhuruar Eneda Tarifës çmimin e parë në edicionin e 21 të Këngës Magjike. Në mesazhin e saj këngëatarja u shprej se festivali i dedikohet shtëpive të rrënuara nga tërmeti i 26 Nëntorit.

"Mos harrojmë që jemi për një mision, mos harrojmë që ky festival i dedikohet shtëpive të rrënuara prej tërmetit dhe neve të gjithë bashkë keni bërë të pamundurën që të ndërtojmë qoftë edhe një shtëpi, sepse kjo është mundësi jonë si artistë", tha Eneda Tarifa.

Në vendin e dytë u rendit artistja Fifi, e cila nuk mbajti dot lotët në momentin e ndarjeve të çmimeve. Ndërsa çmimin e tretë e rrëmbeu Anxhela Peristeri. I pranishëm në ndarjen e çmimeve ishte edhe Flori Mumajesi, fituesi i festivalit të kaluar i cili i dorëzoi çmimin Eneda Tarifës.

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

 • Dhurati: 08/12/2019 10:43

  Dhurata o Dhurata hajde pak këtu mi, si i thon asja fjalës në Anglisht se më hyri dicka në sy e nuk po e lexoj dot.. :) :)

  Përgjigju
  • Osman: 08/12/2019 11:23

   Albanistanezet njerez orjental