Erdogan president i Turqisë për një mandat të tretë, Orban: Fitore e padiskutueshme në zgjedhje

Erdogan president i Turqisë për një mandat të tretë, Orban: Fitore e padiskutueshme në zgjedhje

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka uruar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan për fitoren e tij në Turqi, duke e quajtur atë si një fitore të padiskutueshme.

Orban së bashku me Ramën ishin ndër të parët liderë që e uruan Erdoganin për fitoren e tij.

 “Urime Presidentit Erdogan për fitoren e tij të padiskutueshme në zgjedhje!” duke shtuar, “Tebrikler, Sayın Cumhurbaşkanı!” që do të thotë “Urime zoti President” në turqisht.


Lajmi kryesor:

Erdogan president i Turqisë për një mandat të tretë! Politikanë të ndryshëm në botë e përgëzojnë! Rama e Begaj: Miqësia mes dy vendeve tona do rritet


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)