Ergi e Viola Papadhimitri luajnë 'Swing Minor' në violinë

Më pak se nje shekull më parë kitaristi Reinhardt e violinisti Grappelli, përmes "Swing minor" treguan se për te lujatur xhaz autentik, jo medeomos duhet të ishe amerikan. Sot, në kushte të jashtëzakonshme për shkak të Covid-19, pjesën e gypsy xhaz e risjell ccifti shqiptar i instrumentistëve, Ergi dhe Viola Papadhimitri prej ambienteve të shtëpisë, duke krijuar momente optimiste përmes violinës.


Lajmi kryesor:

Nga 'Moj e bukura Arbëri'...artistët interpretojnë vargje të ndiera, fëmijët mesazhe: Me ardhjen e verës, gjithçka do të mbarojë!


D.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

‘Parada e Krenarisë’, ambasadorja e Suedisë për Report Tv: Dashuria është për të gjithë