Erkand Qerimaj bashkohet me PS: Sa herë shkoj në Shkodër, them si nuk e kemi edhe ne një kryetar si Veliaj që të bëjë punë kaq të mira si në Tiranë

Erkand Qerimaj, djali i rekordeve e kampioni që na ngre peshë zemrat e të gjithë shqiptarëve i është bashkuar Partisë Socialiste.

Nga Lapraka ku u shfaq në krah të Veliajt bashkë me familjen e tij të re, Qerimaj  shprehu mirënjohjen kryebashkiakut të Tiranës jo vetëm për mbështetjen që i ka dhënë sportit, por edhe për kushtet në çerdhe dhe nëpër kopshte për të më vegjlit.

Kampioni i peshëngritjes shqiptare ironizoi edhe kryebashkiaken e djathtë Voltana Ademi, teksa tha se një si Erion Veliaj i duhej edhe Shkodrës.

“Urime për fushën e re. Gjej rastin të falenderoj kryetarin e Bashkisë për gjithë punën që ka bërë për sportin, duke bërë terrene të reja sportive, palestra të reja, dhe për ne sportistët elitarë, rritjen e trajtimeve dhe një punë shumë të mirë që normalisht edhe ne e kemi treguar me medalje dhe e kemi shpërblyer gjithë këtë përkushtim. Unë edhe si prind, për këtë kam sjellë edhe djalin, për kushtet në çerdhe dhe kopshte, dhe mendoj që gjithë kjo punë që është bërë duhet të vazhdojë përsëri. Dhe jo pa qëllim i mora dhe medaljet me vete, njëra është me timon, që ta marrë timonin vetëm përsëri. Dhe sa herë shkoj në Shkodër, si shkodran që jam, them si nuk e kemi edhe ne një kryetar si Erion Veliaj, që të bëjë punë kaq të mira siç po bën në Tiranë”, u shpreh Qerimaj.

Mjaft personalitete të sportit i janë bashkuar sëfundmi PS duke u shfaqur në krah të kryebashkiakut Veliaj për një mandat të tretë të PS në krye të punëve të vendit.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

 • tani: 07/11/2020 14:09

  O Erkand:Ti e din ma mire se un kush ishin apo jane aktivista te thekun te PD ne Shkoder.Shumica hajduta e vagabonda me nam te qytetit qe shfrytezuan rastin e nuk lane gja pa vjedhe e grabite ne Shkoder e qe bejne sa asht e mundun te njallin e te krijojne anarshi ne qytet.(thjeshte per te vjedhe e grabite)ti e din mire se kombinati i drunit ne Shkoder u deshen 20vite per ta ndertu e vetem nje jave per ta grabite,vjedhe e shkatrru.Vetem ne Shkoder ndodhe ajo qe nje rruge ndertohet e rindertohet 3 here ne 25 vjet(rruga Velipojes)e pikerisht tash 30 vite at qytet e drejton PD qe e ka shkatrru totalisht at qytet e nuk mund te krahasohet me Durresin,Korcen,Fierin,Vloren e jo e jo me Tiranen poe vetem me lezhen,Puken apo Kukesin.Fatkeqesi e madhe e qytetit ku lindem e u rritem dikur qytet i bukur e i rendesishem sot i pavlere e i frikeshem.

  Përgjigju
 • Xhimi: 07/11/2020 13:13

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE për 25 prillin, ambasada e SHBA: Nxisim institucionet të shqyrtojnë rekomandimet për përmirësimin e zgjedhjeve