'Ernest Muçin e donte Aston Villa', marrëveshja u mbyll pas mesnate! Prapaskenat e akordit

'Ernest Muçin e donte Aston Villa', marrëveshja u mbyll pas mesnate! Prapaskenat e akordit

Hasan Arat (m) dhe Muçi në qendër

Hasan Arat, presidenti i Besiktas ka konfirmuar në një bisedë të fundit se Ernest Muçin e kërkonte Aston Villa në Premier League, por turqit ishin më bindës në ofertën 8+2 milionë euro për Legian e Varshavës.

"Legia nuk donte ta lëshonte Ernest Muçin, nuk donin të largohej sepse ishte shumë me vlerë për ta. Ne ramë dakort në mesnatë. As menaxheri nuk po e lejonte, por ndodhi rreth orës 02:00 në mesnatë. Aston Villa e donte Muçin, pastaj ne e thirrëm dhe firmosëm menjëherë”, tha Arat për mediet turke.

1.8 milionë euro në sezon, kjo është paga që Besiktas i ka ofruar 22-vjeçarit të Kombëtares. Në katër ndeshjet e tij me Besiktas në pak javë, Muçi ka shënuar një gol dhe ka treguar se është deçiziv në sulm.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Minuta Zero/ Andrea Marko 'skanon' kuqezinjtë: Fitojmë me Kroacinë dhe kualifikohemi! Kishim tifozerinë më të shkëlqyer

Minuta Zero/ Andrea Marko 'skanon' kuqezinjtë: Fitojmë me Kroacinë dhe kualifikohemi! Kishim tifozerinë më të shkëlqyer