'Është rrethuar me tanke shtëpia e liderit të Hamasit', kryeministri izraelit: Shumë shpejt do të kapim edhe Sinwar

'Është rrethuar me tanke shtëpia e liderit të Hamasit', kryeministri izraelit: Shumë shpejt do të kapim edhe Sinwar

1701886616_18511130020146d1af32f414cb077d622acc7ba55.jpg

Forcat izraelite kanë deklaruar se kanë rrethuar shtëpinë e liderit të Hamasit, Yahya Sinwar me tanke në Gazën jugore. 

"Mbrëmë thashë se forcat tona mund të kapin këdo në Rripin e Gazës. Tani ata po rrethojnë shtëpinë e Sinwarit. Nuk është kështjella e tij. Është vetëm çështje kohe para se ta kapim edhe atë", kështu ka deklaruar kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Intensifikohen luftimet! OKB: Palestinezët po jetojnë në tmerr! Netanyahu: Rrethohet shtëpia e liderit të Hamasit, do e kapim! Asnjë forcë ndërkombëtare në Gaza


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni

Beleri në gjyq: Më privuat betimin, SPAK do të më dënojë për sa kohë i duhet Ramës! Gjyqtari: Kërkesat e rrëzuara mund t'i ankimoni