Euro 2024/ De la Fuente rotacion total, formacioni i Spanjës kundër Shqipërisë

Euro 2024/ De la Fuente rotacion total, formacioni i Spanjës kundër Shqipërisë

Festa e Spanjës

DUSSELDORF - Shqipëria dhe Spanja luajnë nesër në orën 21:00 për ndeshjen e tretë dhe të fundit në Grupin B të Euro 2024. Iberikët me gjashtë pikë tanimë janë të kualifikuar dhe trajneri Luis de la Fuente ka bërë me dije se kundër kuqezinjve do ketë rotacion total.

Plot 10 ndryshime pritet të pësojë Spanja krahasuar me formacionin e nisur në suksesin 1-0 ndaj Italisë. Aymeric Laporte është i vetmi lojtar që do të konfirmohet si titullar kundër Shqipërisë, ndërkohë që do të ndryshojë pjesa tjetër.

STATISTIKAT - Në tetë takime të luajtura mes dy skuadrave, spanjollët na kanë mundur në të teta herët. Duket se është koha për të përmbysur statistikat dhe shkruar një histori të re.

Formacioni i mundshëm i Spanjës:

Spanja (4-3-3): Raya; Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo; Merino, Zubimendi, Baena; Torres, Joselu, Oyarzabal.

Renditja e Grupit B

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen paralajmëron se do ta ketë prioritet zgjerimin, në prag të mandatit të dytë

Von der Leyen paralajmëron se do ta ketë prioritet zgjerimin, në prag të mandatit të dytë