Europiani Peshëngritjes/ Calja dështon në 3 provat e shkëputjes, tërhiqet në shtytje

Europiani Peshëngritjes/ Calja dështon në 3 provat e shkëputjes, tërhiqet në shtytje

Briken Calja

Briken Calja e ka mbyllur Europianin e Peshëngritjes me një rezultat zhgënjyes, pasi peshëngritësi shqiptar nuk ka mundur ta çoj në asnjë rast shtangën.

Në stilin e shkëputje Çalja dështoi dy herë në peshën 151 kg, ndërsa në provën e tretë gjithashtu nuk ia doli për 152 kg.

Çalja i cili u rikthye të garonte pas një dëmtimi, hoqi dorë në stilin e shtytjes, duke mos dashur të rrezikojë dhe duke e mbyllur evropianin e Armenisë pa u renditur.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen