Fabian Ruiz thuajse i Paris SG, Napoli gjen akordin me Tottenham për blerjen e mesfushorit

Fabian Ruiz thuajse i Paris SG, Napoli gjen akordin me Tottenham për blerjen e mesfushorit

Futbollisti francez Tanguy Ndombele

Napoli është shumë afër goditjes në merkato për një mesfushor, i cili do zëvendësojë Fabien Ruiz që është thuajse i Paris SG

Klubi italian ka zgjedhur francezin Tanguy Ndombele nga Tottenham për të cilin do pagujë më shumë se 30 milionë euro. Formati i marrjes së kartonit do jetë fillimisht në huazim për 1 milionë euro dhe në fund të sezonit do paguhet shifra e lartpërmendur për blerjen përfundimtare.

Pavarësisht se erdhi me shumë bujë Ndombele nuk ka gjetur kurrë vendin në Londër dhe kjo ishte arsye që sezonin e kaluar përfundoi i huazuar te Lyon në Ligue 1.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim