Familjarët e shoferit që humbi jetën në Kroaci hapin dyert e mortit, i afërmi: Nuk kemi asnjë informacion se kur kthehet trupi në Kosovë

Familja e Naser Sylmetajt në Gjakovë, ka hapur dyert e mortit që pas lajmit për aksidentin tragjik në Kroaci, ku humbën jetën 10 shtetas kosovarë dhe u plagosën 44 të tjerë.

I afërmi i Naserit, njëri prej të paktave viktima që i është bërë i ditur identiteti, thotë se ende nuk ka asnjë informacion zyrtar nga autoritetet e atjeshme, për rrethanat e aksidentit dhe as për kthimin e trupit të tij në Kosovë.

‘Agjensioni na ka konfirmuar se është në mesin e të vdekurve Naser Sylaj, por zyrtarisht nuk kemi ende asnjë informatë sesi ka ndodhur, edhe nga Ministria e Brendshme na kanë thënë se nuk kanë një informacion sesi ka ndodhur aksidenti.’- u shpreh i afërmi.

Ndërsa kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini, gjatë vizitës së ngushëllimit në shtëpinë e viktimës, tha se nuk ka asnjë emër tjetër të konfirmuar të viktimave. Naser Sylmetaj ishte një nga viktimat e aksidentit tragjik. AI ishte një nga shoferët e autobusit dhe vetëm 30 minuta para ngjarjes u largua nga timoni, për t’ia dhënë këtë detyrë kolegut.

‘Për momentin emër të konfirmuar kemi vetëm shoferin, për të tjerët po presim konfirmimin e institucioneve. Nuk di çfarë të them në këto raste përpos që të ngushëllojmë familjet, shpresojmë që ato që janë të lënduar ta marrin veten sa më shpejt dhe të mos rritet numri i viktimave.’- u shpreh kryetari i komunës.


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Kroaci, autobusi nga Kosova del nga rruga, 10 viktima e 44 të plagosur! Arrestohet shoferi: Më zuri gjumi! Kosova nesër në zi kombëtare! Identifikohen 7 qytetarë që ndërruan jetë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Do të intervistonin Kamala Harris, dy prezantueset amerikane rezultojnë pozitive me COVID-19, largohen me shpejtësi nga studio (VIDEO)