Fatmir Mediu viziton NASA-n, ironia e Mero Bazes: Do e çojnë në hapësirë nëse dënohet nga SPAK, Interpol se ekstradon dot

Fatmir Mediu viziton NASA-n, ironia e Mero Bazes: Do e çojnë në hapësirë nëse dënohet nga SPAK, Interpol se ekstradon dot

Fatmir Mediu

Deputeti Fatmir Mediu ka ndarë disa foto në rrjetin e tij social ‘Facebook’ teksa ka zhvilluar një viztë në NASA. Këtë vizitë e ka ironizuar gazetari Mero Baze.

Mero Baze shkruan me ironi se Mediu ka marrë garanci se nëse do të dënohet nga SPAK për çështjen e Gërdecit ai do mund t’i shpëtojë burgut se do e strehojnë në stacionin hapësinor të NASA dhe Interpol se ekstradon dot.

“Me këtë vizitë në NASA, Mediu ka marre garanci se nëse SPAK vepron kundër tij, ai do te marr strehim politik ne stacionin hapësinor të NASA, ku Interpoli nuk ka fuqi ligjore ta ekstradojë drejt planetit Tokë, pasi quhet jashtë territorit.

Ja kaq e pati dhe drejtësia jonë. Nuk të lë SHBA të dënosh njeri, jo”, shkruan me ironi Baze.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 04/02/2023 03:18

    NASA mund te vizitohet nga kushdo.Reagimi i Mediut eshte ai i nje femije qe viziton per here te pare Disney Land,ne te fundit afer jane te dy,mund t'a vizitoje dhe ate,nje rruge e dy pune.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re