Fatos Nano: Sali Berisha më ka vrarë nënën

Ish- kryeministri Fatos Nano ka rrëfyer një nga momentet e tij më të vështirja në jetë, vdekja e nënës së tij dhe për të bën fajtor Sali Berishën.

"Sali Berisha më ka vjedhur 4 vitet më të mira të pjekurisë sime. Sali Berisha më ka vrarë nënën. Ditën që u nisa në Prokurori i thashë nënës që do të vonohem pak dhe më tha që do të pres. Dhe nuk arriti të më pres, u dorëzua në '95 kur pati disa amnisti që pritej të lirohesha unë, procese që i bllokoi Saliu. Leja për të marrë pjesë në varrim m'u dha vetëm ditën e varrimit. Një natë më parë kisha djalin, Sokolin në Bënçë, mendoja se nuk do shkoja dhe vendosa që të regjistroj një mesazh me zë  që i thashë  do ta vendosësh në varrim, mesazhi im ka qenë ‘Sali Berisha pse më vrave nënën’", tha Nano.


Lajmi kryesor:

Rrëfimi i Nanos: Berisha politikan që do konfliktin! Pa të Shqipëria do të ishte zhvilluar më shumë! Ishte kafshë politike, pas 21 janarit mbeti vetëm 'kafshë'


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha