Fenomeni ‘Squid Game’ tani ju zgjon nga gjumi! Ora me kukullën dhe zilen karakteristike shkakton valë reagimesh në internet

Drama koreane “Squid Game” është kthyer në një fenomen me një influencë të madhe, duke u bërë edhe seriali më i ndjekur i të gjitha kohërave në platformën, Netflix.

Si pasojë e këtij seriali i cili “ka pushtuar” vëmendjen e shikuesve, në rrjetet sociale nuk kanë munguar as batutat, ku më i veçanti është bërë ai ziles së mëngjesit!

Një orë me zile në të cilën paraqitet kukulla karakteristike e lojës së parë të “Squid Game” ka shkaktuara të qeshura në rrjetet sociale. Nëse ti nuk çohesh në kohë nga gjumi, atëherë ajo të hedh një shigjete për të të zgjuar.

Po ju a do të donit një zgjim të tillë?

 

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Biden: SHBA nuk po shqyrton vendosjen e trupave amerikane në Ukrainë për të penguar një sulm të mundshëm rus