Festa e Fitër Bajramit, besimtarët myslimanë në Berat falin namazin në pedonalen ‘Republika' (VIDEO)

Qindra besimtarë myslimanë në qytetin e Beratit mëngjesin e sotëm kanë zhvilluar faljen e Fiter Bajramit. Namazi i Fiter Bajramit është falur në pedonalen ‘Republika’ të qytetit të Beratit.


Lajmi kryesor:

Sot Fitër Bajrami, me mijëra besimtarë myslimanë falen në Sheshin Skënderbej! E para ceremoni në shesh që prej nisjes së pandemisë COVID (VIDEO)


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Kina dhe Rusia në alarm, bota e rrezikuar nga një luftë biologjike