Festa e Fiter Bajramit, besimtarët myslimanë në Vlorë falin namazin (VIDEO)

Besimtarët mysliman në qytetin e Vlorës kanë falur sot Fiter Bajramin. Xhamia e qytetit është mbushur me besimtarë, të cilët janë falur me mirësi, shëndet dhe fat për familjet e tyre.

Sapo ora ka shënuar 06:00 ka nisur falja e madhe kësaj dite mjaft të rëndësishme për besimtarët myslimanë. Falja e madhe është ndjekur edhe nga qytetarët vlonjat.


Lajmi kryesor:

Sot Fitër Bajrami, me mijëra besimtarë myslimanë falen në Sheshin Skënderbej! E para ceremoni në shesh që prej nisjes së pandemisë COVID (VIDEO)


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

Lezhë, në 'arrest shtëpie', por lëvizte lirshëm nëpër qytet, arrestohet 30-vjeçari