Festa e Pavarësisë së Kosovës, Basha: Dita e dytë më e rëndësishme e historisë sonë kombëtare

Lulzim Basha

1574270566_LogoReportTVERE2.00014028.Still005.jpg

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar 12 Vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Basha shkruan se kjo datë është dita e dytë më e rëndësishme e historisë sonë kombëtare.

Ai thekson se këto vite kanë qenë të vështira për Kosovën, kurse rruga e së ardhmes përmban mjaft sfida.

Bash ka shprehur angazhimin personal për aspiratën e përbashkët drejt integrimit.

Sipas tij Kooava dhe Shqiptëria janë bashkë në këtë rrugëtim.

Të dashur vëllezër e motra të Kosovës, në ditën e dytë më të rëndësishme të historisë sonë kombëtare, ju uroj nga zemra gëzuar përvjetorin e 12-të të shtetit të Kosovës!

Këto nuk kanë qenë vite të lehta për Kosovën, sikundër dhe rruga e së ardhmes është e mbushur me sfida. Por si përherë, jam i bindur se me pjekuri, durim, forcë e mençuri do t’i përballni me sukses të gjitha sfidat përgjatë rrugës së vështirë të shtetformimit.

Në këtë ditë kaq të bukur dhe të rëndësishme për kombin, dua të shpreh angazhimin tim se çdo ditë të jetës dhe punës time, sot në krye të opozitës e nesër në krye të qeverisjes së vendit, Kosova dhe aspirata jonë e përbashkët drejt integrimit do të jetë misioni ynë i madh.

Ne do të jemi bashkë në këtë rrugëtim, prandaj edhe më të fortë edhe më të qartë se asnjëherë më parë për të sotmen dhe të ardhmen tonë.
Gëzuar Kosovë!
”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë, 10 fakte që duhet të dini! NewBorn ndryshon 'veshje'....(Uron Shqipëria)


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?