Festat rikthejnë në Shqipëri emigrantët, fluks në Kapshticë

1577265996_kpsht.jpg

Brenda 24 orëve, në Kapshticë kanë hyrë 8260 dhe kanë dalë 2674 shtetas të huaj dhe shqiptarë. Gazetarja e Report Tv, Gladiola Hoxha bën me dije se për të shmangur fluksin, aktualisht në hyrje, po punohet me 4 sportele. Ky fluks udhëtarësh ka ardhur për shkak të kthimit të emigrantëve për festat e fundvitit.


Lajmi kryesor:

Kremtohet Krishtlindja! Janullatos mban meshën në Katedralen Ortodokse! Ipeshkvi i Lezhës: Tërmeti nxori në pah abuzimet me ndërtimet (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Nxënës shembullorë të Enverit dje, ‘elitë e pakonkurrueshme’ e demokracisë sot!