Festohet ‘Kurban Bajrami’ në Berat, besimtarët falin namazin në pedonalen e qytetit (VIDEO)

 

Lutja është kryer në pedonalen e qytetit të Beratit. Lutja filloi në orën 6 e 30 ku qindra besimtar mes tyre shumë të rinj u falën në pedonalen e qytetit. Falja e namazit u drejtua nga myftiu Beratit Bilbil Talla.


Lajmi kryesor:

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, mijëra vetë falin namazin në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’! Spahiu: Kjo festë sjelltë begati në familjen tona


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Lojërat Olimpike/ Diaba Konate, basketbollistja me shami që është e ndaluar nga Franca

Lojërat Olimpike/ Diaba Konate, basketbollistja me shami që është e ndaluar nga Franca