Fidel Ylli i kthen përgjigjje Ligës: Kryeministri ka mirëkuptim për kërkesat, por ndërprisni bojkotin

Kategoria e Pare, e dytë dhe futbolli i moshave kanë ndërprerë bojkotin. Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se këto kategori në fundjavë do të zbresin në fushë, duke i dhënë fund thatësirës më shumë se 3 mujore pa futboll në vend.

Ndërkohë në bojkot vijon vetëm Superliga, që sipas FSHF do të marrë një vendim të premten kur të mblidhet Liga Profesioniste. Kjo e fundit sot ka marrë një përgjigjje edhe nga Fidel Ylli, përfaqësuesi i qeverisë, i cili thotë se kërkesat janë në tavolinën e kryeministrit, që ka një mirëkuptim, por nuk pranon të shantazhohet me bojkot.

Për më tepër Fidel Ylli thotë që Liga nuk mund ti vendosë afat qeverisë për kthimin e përgjigjjes.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Situata e COVID-19/ Pas takimit me mjekët, Meta i drejtohet Ministrisë së Shëndetësisë me 11 propozime