Fier, Tatimorët e grupet e Task-Forcë vijojnë kontrollet, gjobiten 4 pika karburanti

Fier, Tatimorët e grupet e Task-Forcë vijojnë kontrollet, gjobiten 4 pika karburanti

Pikë karburanti në Fier e gjobitur nga tatimorët

Inspektorët e Task-Forcë nga drejtoria e përgjithshme e tatimeve si dhe hetimi tatimor, kanë zbarkuar në Fier, ku në fokus te kontrolleve të befasishme kanë qenë pikat e karburantit në Fier, Patos, Roskovec dhe Ballsh.

Kontrollet në pikat e karburanteve nga njësia task- forcë e drejtorisë së përgjithshme të tatimeve dhe hetimi tatimor, janë zhvilluar në 23 pikat e karburanteve në rrethet Fier e Mallakastër .

Burime informacioni bëjnë të ditur se kontrollet e hetimit tatimor dhe antikorrupsionit, kanë evidentuar parregullsi te dokumentacionit tatimor dhe në kasat fiskale, në 4 pika karburanti për të cilët,  janë lëshuar procesverbalet dhe penalizimi me gjoba për shkeljet e konstatuara

Janë kontrolluar imtësisht te gjitha pistoletat e karburanteve nëse kanë qenë të lidhura me aparaturat e qarkullimit dhe monitorimit të xhiros, si dhe kasa fiskale. Po ashtu është kontrolluar dhe administruar i gjithë dokumentacioni tatimor. Kontrollet do të vazhdojnë në gjithë jugun.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • One: 12/05/2018 00:44

    Po me keto task forcat te kepusni damarin ju. Nuk behen me task forca keto pune. Kjo eshte shfaqje si shume te tjera. Ketij vendi i duhet fryme perendimore dhe mendesi e re por shumica e popullesise akoma nuk eshte gati per kete hap te madh. Fatekeqesi per pjesen tjeter qe i duhet te duroj dhe vuaj nga injoranca e shumices.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Mungesa e socialistëve në mbledhje ‘agravoi’ ministren, Bilali sqaron për debatin në Shkodër: Ishte e domosdoshme

Mungesa e socialistëve në mbledhje ‘agravoi’ ministren, Bilali sqaron për debatin në Shkodër: Ishte e domosdoshme