Finalja e Champions League nuk nis as në orën 21:15, shtyhet sërish për shkak të tifozëve

 

Finalja e Champions League mes Liverpool dhe Real Madrid nuk do nisë as në orën 21:15. Tani për tani është vendosur që arbitri të vërshëllej në orën 21:30 pas kaosit të shkaktuar në portat hyrëse të stadiumit ‘Stade de France’.

Janë kryesisht tifozët e Liverpool që kanë shkatuar kaos, pasi kanë kapërcyer rrethimin dhe janë future pa bileta në stadium. Ndërkohë për pasojë të rrëmujave shumë të tjerë ende nuk janë futur, duke shkaktuar një rradhë të gjatë.


Lajmi kryesor:

Historia e Europës është Real Madrid! ‘Galaktikët’ mposhtin në finale Liverpool-in, marrin Champions-in e 14


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

G7 pranon të koordinojë hetimet për krimet e luftës

G7 pranon të koordinojë hetimet për krimet e luftës