Financim nga qeveria, do rehabilitohen 5 shkolla në Shkodër, Rama: I ndryshojmë faqe infrastrukturës arsimore

Financim nga qeveria, do rehabilitohen 5 shkolla në Shkodër, Rama: I ndryshojmë faqe infrastrukturës arsimore

Shkolla në Shkodër

SHKODËR - Me financim të Ministrisë së Arsimit dhe bashkisë, do të nisë së shpejti, rehabilitimi i pesë shkollave në Shkodër. 

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm të mirë për Shkodrën e dijes, traditave dhe të kulturës. 

“Nis puna për t’i ndryshuar faqe infrastrukturës arsimore të kryeqendrës së veriut”, shkruan shefi i qeverisë teksa shpërndan në rrjetet sociale momente nga prezantimi i projekteve në disa shkolla nga ministrja e Arsimit Ogerta Manastirliu, kryebashkiaku Benet Beci dhe drejtuesja politike e PS-së në Shkodër, ministrja Elisa Spiropali.

Me një financim në total prek 4.5 milionë euro do të investohen shkollat “Kolë Idromeno”, “Ndre Mjeda”, “Dëshmorët e Prishtinës”, “Adem Haxhija” dhe “Preng Jakova”.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shkoder: 20/04/2024 14:54

    Shume mire per keto investime. Por spo e shoh kund shkollen Mati Logoreci nje nder me te vjetrat e qytetit te Shkodres.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë viziton Arabinë Saudite dhe Izraelin