Firma në Arabinë Saudite, reagon babai i Lionel Messit

Firma në Arabinë Saudite, reagon babai i Lionel Messit

Lionel Messi me të atin

Në një postim në kanalet e komunikimit, Jorge Messi, babai dhe agjenti i superyllit të PSG-së, Lionel Messi, ka mohuar të gjitha thashethemet që pretendojnë se 35-vjeçari ka arritur një marrëveshje për të luajtur në Arabinë Saudite sezonin e ardhshëm.

Me kontratën e tij me PSG që skadon më 30 qershor, Messi duket i vendosur për një largim gjatë verës, me Barcelonën e interesuar për një ribashkim të mundshëm . Megjithatë, gjatë dy ditëve të fundit, ka pasur shumë zhurmë rreth Messit dhe një lëvizje të mundshme në Lindjen e Mesme, me Al Hilal që po përpiqet fort për të nënshkruar me kapitenin e Argjentinës.

Sot AFP në Francë shkoi aq larg sa shkroi se fituesi rekord i Topit të Artë kishte arritur një marrëveshje verbale për të luajtur në Arabinë Saudite vitin e ardhshëm me Al Hilal që thuhet se i ofronte atij një kontratë të lartë me vlerë 500 milionë euro në vit për dy sezone.

Babai dhe agjenti i Messit i ka mohuar këto pretendime duke thënë se nuk ka asgjë të dakorduar me asnjë klub dhe se vendimi do të merret vetëm në fund të sezonit.

“Nuk ka absolutisht asgjë me asnjë klub për vitin e ardhshëm. Vendimi nuk do të merret kurrë përpara se Lionel të përfundojë kampionatin me PSG. Sapo të përfundojë sezoni, do të jetë koha për të analizuar dhe parë se çfarë ka dhe më pas të marrim një vendim. Ka gjithmonë thashetheme dhe shumë e përdorin emrin e Lionel për të fituar publicitet, por e vërteta është vetëm një dhe ne mund t'ju sigurojmë se nuk ka asgjë me askënd. As verbale, as e nënshkruar, as e rënë dakord dhe nuk do të ketë deri në fund të sezonit”, tha Jorge Messi.

I ati i Messit më pas vazhdoi të kundërshtonte rubrikat e mediave që kishin dalë me këto pretendime, duke thënë: “Më duket mungesë respekti ndaj medias, se ka nga ata që mashtrojnë në mënyrë të vetëdijshme dhe të qëllimshme, pa dhënë asnjë provë të deklaratave të tyre dhe duke dashur të shndërrojnë në lajm çdo thashethem keqdashës apo të drejtuar nga dikush në favor të interesave të tyre. Ata duhet të shpjegojnë pse nuk i kontrollojnë informacionet e tyre…. Ata nuk duan që një e vërtetë të shkatërrojë 'lajmet e tyre".

Ky reagim duhet t'i japë fund bisedimeve për marrëveshjen e mundshme me Arabinë Saudite për një lëvizje në fund të sezonit. Argjentinasi nuk do të marrë një vendim për të ardhmen e tij derisa sezoni të përfundojë zyrtarisht, me PSG që do të luajë ndeshjen e fundit në Ligue 1 në fillim të qershorit.

Postimi i Jorge Messit

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Temperatura deri në 35 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Temperatura deri në 35 gradë celsius, parashikimi i motit për sot