1.3 milionë euro në ditë, për 2 sezone 1 mld, mediat: Messi ka firmosur në Arabinë Saudite, do të jetë më i paguari në botë

1.3 milionë euro në ditë, për 2 sezone 1 mld, mediat: Messi ka firmosur në Arabinë Saudite, do të jetë më i paguari në botë

Lionel Messi te Paris SG

Më shumë se Ronaldo, shumë më tepër se Mbappe dhe Neymar. Me pak fjalë, mbi të gjithw. Leo Messi së shpejti do të bëhet sportisti më i pasur në botë. Al-Hilal, një klub nga Riadi, do t'i garantojë atij një angazhim si një sheik i vërtetë, i gatshëm t'i paguajë, sipas l'Equipe, 500 milionë euro në vit për dy sezone me një opsion për një të tretën. Në praktikë, 1.3 milionë në ditë. Plus 100 milionë të tjera bonuse. Marrëveshja tashmë ekziston, sipas një burimi të cituar nga agjencia France Presse, edhe pse tani për tani vetëm verbalisht, specifikon e përditshmja sportive.

Kërkimi i faljes ndaj Paris SG për udhëtimin në Arabinë Saudite është vetëm qetësia para stuhisë. AFP ka raportuar se Messi dhe Al-Hilal janë në diskutime për transferimin në sezonin e ardhshëm, por një burim në Arabinë Saudite thotë se kjo marrëveshje tashmë është bërë.

Messi do transferohet në kampionatin e Arabisë Saudite ku ndër të tjera i është premtuar se do vijnë edh eish-shokët e skuadrës te Barcelona si Sergio Busquets dhe Jordi Alba. Padyshim ajo që e ka bindur më së shumti kampionin e botës me Argjentinën janë milioanat. Për rrjedhojë në Arabinë Saudite do të përsëritet edhe njëherë përballja embelamtike me Cristiano Ronaldo-n, i cili në dhjetor kaloi te skuadra e Al Nasrr.

Ne.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Fier/ Aktivizohet një vatër zjarri në Darëzezë, flakët përhapen me shpejtësi duke rrezikuar pyllin

Fier/ Aktivizohet një vatër zjarri në Darëzezë, flakët përhapen me shpejtësi duke rrezikuar pyllin