Fitoi 3 medalje në Europianin e Peshëngritjes, Calja ‘shpërthen’ ndaj të gjithëve

Fitoi 3 medalje në Europianin e Peshëngritjes, Calja ‘shpërthen’ ndaj të gjithëve

Një javë më parë Briken Calja fitoi 3 medalje në kampionatin Europian të Peshëngritjes, duke bërë krenar të gjithë shqiptarët për të dytin vit radhazi, pasi para këtij kompeticioni 29-vjeçari ishte kampioni i trefishtë i Europës në fuqi.

Së fundmi, pavarësisht rezultateve të larta në Batumi të Gjeorgjisë, peshëngritësi ka ‘shpërthyer’ në akuza ndaj të gjithëve. Calja fillimisht e ka me mediat, ndërsa më pas akuzaon edhe një herë shtetin për lënien në baltë, në një moment ku sipas tij duhet të ishin duke e nderuar.

Postimi i Briken Cales në ‘facebook’:

ÇDO TË THOTË 4 MEDALJE ARI DHE 2 ARGJENDI?!

Gjatë dy viteve, 2018 dhe 2019, u arritën rezultate historike për sportin shqiptar dhe për peshëngritjen në veçanti, që deri dje dukeshin të pamundura. Por me punë ia dolëm! 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dost _farke: 17/04/2019 13:09

  po me dragon (godelli) ca u be nga 195kg *kampion bote* dikur , as te mos kualifikohet ne europian , ja pra ca te ben kur smerr stanozolol.

  Përgjigju
 • Tiranasi: 16/04/2019 20:50

  Muajin tjeter te del dopingu djali mos u mburr kot se do i kthesh mbrapsht medaljet sekur bene koleget. Hahahahaha

  Përgjigju
 • Te lumte": 16/04/2019 16:51

  Briken urime!_ke supportin dhe standing ovation_in e gjithe Shqiptareve te mire!Keto Medalje te bejne Nder e Lavdi Ty edhe te skalitin ne Histori!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan