Fitojnë Cana-Lenjani, shënon Kapllani
operohet Shala, dëmtohet Ergys Kaçe

Fitojnë Cana-Lenjani, shënon Kapllani<br />operohet Shala, dëmtohet Ergys Kaçe
Ekipi i Nantes, pjesë e të cilit janë edhe dy futbollistët shqiptarë, Lorik Cana dhe Emir Lenjani ka fituar ndeshjen përballë Caen 0-2.

Lorik Cana në këtë ndeshje ishte në fushë nga minuta e parë, ndërsa Lenjani u fut në të 77’. Bammou dhe Thomasson shënuan për fitoren e Nantes. Ndërsa një tjetër lajm i mirë ka ardhur
nga Herolind Shala, i cili është operuar me sukses.

Lojtarit i është dashur të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale në hundë pas atij dëmtimi që pësoi në ndeshjen e Europa League mes Slovan Liberec dhe Groningen. Ndërsa Edmond Kapllani shënoi golin e fitores 3-2 për Frankfurtin në përballjen me Bokumin.

Shqiptari u fut në fushë në të 83’ dhe për 3’ shënoi golin e tre pikëve. Ndërsa Ergys Kace është dëmtuar dhe do të qëndrojë një muaj jashtë.