Flamur Noka: Si e mora vesh përjashtimin e Berishës nga PD! Rama bën gjithçka për të mbajtur forcën e tij, Basha gjithçka për ta shkatërruar

Duke folur për vendimin për përjashtimin e Sali Berishës nga PD, deputeti Flamur Noka në Report Tv ka deklaruar se kreu i PD Lulzim Basha ka një ndryshim të vetëm sipas tij nga kryeministri Rama. Noka tha se Rama po bën gjithçka për të mbajtur forcën e tij kurse Basha gjithçka për ta shkatërruar.

"Edhe kjo tregon një momet të rëndë për demokracinë e PD. Ne ishim mbledhur për mbledhje grupi, një kolege më thotë hap fb dhe shoh kryetari ishte duke folur e dëgjoj që ka marrë këtë vendim. A është normale që ke thirrur kryesinë dhe vendimin e kalon në fb. Kjo është të tallesh me të gjithë deputetët. PD ka institucione, në të kundërt hajt të zhdukim institucionet. Nëse ti nuk pyet kushtetutën e PD si mund të të besojnë qytetarët që nesër sdo shkelësh kushtetutën. Basha dhe Rama veprojnë njësoj, ka vetëm një ndryshim mes tyre, Rama bën gjithçka për të mbajtur forcën e tij Basha gjithçka për ta shkatërruar. Basha më ka kërkuar vetë të flasim, debati ka qenë normal i qetë pas vendimit për përjashtimin e Berishës".


Lajmi kryesor:

Përjashtimi i Berishës, Flamur Noka zbardh debatin me Bashën: I vuri shkelmin PD, partia po shkatërrohet! Kuvendi Kombëtar do mblidhet, anëtarësia ka më shumë fuqi se kryetari


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA, strategji për përzierje të vaksinave për më shumë efikasitet