Flamurtari i gëzohet pikës së fituar në Korçë, trajneri i Skënderbeut i mërzitur: Vlonjatët goditën vetëm dy herë portën!

Supersfida e Kategorisë së Parë mes Skënderbeut dhe Flamurtarit, dy skuadrave me shumë emër në futbollin shqiptar është mbyllur pa fitues, me rezultatin  1-1. Në Korçë të dy golat erdhën në pjesën e dytë, fillimisht vendasit me Temitope, ndërsa miqtë nga Vlora barazuan me Erik Flores. Për pasojë në fund pati zhgënjim te Skënderbeu, që vijon të renditet i pesti me 13 pikë.

“Nëse do flasim me statistika ne kemi bërë më shumë gjuajtje në portën kundërshtare. 2 kanë bërë ata, ndërsa ne 7, por në goditje ata shënuan gol dhe kjo më erdhi keq. Gjithsesi djemtë u përpoqën dhe duhen komplimentuar se bënë ndeshje të mirë,”-u shpreh Migen Memelli, trajner i Skënderbeut.

Ndërkohë pika e fituar i mjaftoi Flamurtarit për të ruajtur kreun e tabelës.

“Në këtë kampionat është shumë e rëndësishme të marrësh pikë në transfertë. Skënderbeu luajti shumë mirë, por ne në pjesën e dytë e rritëm nivelin. Tani do vijojmë me objektivin tonë për të dalë në Superligë dhe ky barazim na mban në vendin e parë,”-tha Marcelo Troisi, trajner i Flamurtarit.

Pas 9 javësh kampionat Flamurtari kryeson me 18 pikë, po aq sa Dinamo ndjekëse, por vlonjatët kanë avantazhin e ndeshjeve direkte.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Me pistoletë brenda në restorant, policia arreston 47 vjeçarin e përfshirë në krimin e organizuar në Shkodër! Tentoi të arratisej me vrap (EMRI)

Me pistoletë brenda në restorant, policia arreston 47 vjeçarin e përfshirë në krimin e organizuar në Shkodër! Tentoi të arratisej me vrap (EMRI)