'Fllad Superlige', luhen sot dy ndeshjet play-off në Kategorinë e Parë

'Fllad Superlige', luhen sot dy ndeshjet play-off në Kategorinë e Parë

Ndeshja e javës së fundit, Flamurtari 3-1 Apolonia

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri do zhvillojë këtë të martë dy ndeshjet e para gjysmëfinale për zonën play-off. Dy skuadrat që do dalin fituese nga përballjet e sotme në 16:00, do shkojnë në finalen e madhe për të mësuar se cila prej tyre do luajë kundër vendit të tetë të renditur në Superligë.

Në stadiumin e Vlorës, Flamurtari që u rendit në vendin e tretë do luajë me Apoloninë, ndërsa në Berat vendasit e Tomorit do luajnë me Korabin. Si Flamurtari ashtu edhe Tomori kërkojnë të shfrytëzojnë faktorin fushë, me shortin që i vendosi përballë tifozëve të tyre. Ndeshjet do jenë teke, teksa në rast të barazimit duelet do i drejtohen kohës shtesë dhe më pas penalltive.

Play-off / Kategoria e Parë - 16:00

Flamurtari - Apolonia

Tomori - Korabi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori