FNSH aksion në Lushnje, sekuestrohet kokainë, prangoset pronari i një lokali

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë kryer operacione të befasishme mbrëmjen e djeshme në Lushnje duke kontrolluar disa lokale dhe objekte të tjera, ndërsa u godit një rast i shpërndarjes së drogave të forta. Nga operacioni u sekuestruan 12 doza me lëndë narkotike kokainë, ndërsa u arrestua në flagrancë pronari i lokalit, Redjon Caushi 24 vjeç, banues në Lushnje.

Në lokalin "Bar lloto" në pronësi të tij në qytetin e Lushnjes nga kontrollet u gjetën të fshehura në një vend të përshtatur në mur 12 doza lëndë narkotike të dyshuara kokainë, ndërsa Report Tv publikon edhe pamjet e operacionit. Gjithashtu në cilësinë e provës materiale u sekuestrua edhe një shkop gome i ngjashëm me atë që përdorin punonjësit e policisë.Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnje po bëhet sekuestrimi i lokalit të përshtatur për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasi D.M. 25 vjeç pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet 1 dozë me lëndë narkotike kanabis. Gjatë kontrolleve në lokalet e natës nga FNSH dhe policia lokale u shoqëruan për verifikim 12 persona. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale "Përshtatja e lokalit për përdorim droge", "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike" dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo e shitja e armëve të ftohta" parashikuar nga Nenet 285/a, 283/1 dhe 279 të Kodit Penal.

Muajt e fundit në Lushnje dhe Divjakë janë realizuar disa operacione për të arrestuar autorët e vrasjes së tetorit të 2017, Laert Haxhiun dhe Orges Bilbilin, të cilët akuzohen se ekzekutuan Jurgen Hoxhën dhe Samir Latifin.

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

  • J.C.: 28/09/2018 14:21

    bravo policia gjithe ajo zhurme per nje qese hashash dhe nje shkop gome... bravo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë