Formulari për riatdhesimin, Balluku: Prenotimin bëjeni vetëm pasi të dalë data e fluturimit

Ministrja Balluku u kërkoi të gjithë shqiptarëve që janë jashtë vendit dhe duan të kthehen në atdhe që të bëjnë kujdes në momentin e plotësimit të formularit. Formulari dhe kërkesa për prenotimin e hotelit duhet të bëhet në momentin që shpallet data e fluturimit dhe jo më parë.

"Ndërkohë që nuk janë hapur fluturimet nga Londra dhe Parisi, ndërkohë që udhëtarët kanë prenotuar hotelet, por është gabim, pasi hoteli është i lidhur me datën e fluturimit. Duke blerë shtretërit sot i kanë bllokuar shtretërit atyre që duhet të blejnë që vijnë nga Italia. Të gjithë sot janë ngritur dhe kanë blerë shtretërit e karantinës. Por nuk duhet të shkojë kështu.

Ju duhet të shikoni se kur Franca fluturon në datë 24 prill, ju duhet të prenontoni nga data 24 dhe 14 ditë në vijim. Hotelet sot kanë marrë mbi 530 kërkesa, vendet në avion janë 436, por ky është një problem. Pra duhet të hapet thirrja e fluturimit që ju të blini shtretërit. Problemet janë të shumta përsa i përket përdorimit të sistemit duke qenë se është elektronik. Ju lutem me qetësi, dihet që vala e parë është më e madhe, pasi krijohet konfuzion" tha ajo. 


Lajmi kryesor:

Riatdhesimet/ Balluku te 'Pa Protokoll' sqaron problemin me dhomat teke: 10 mijë shqiptarë duan të kthehen, mos prenotoni pa dalë data e fluturimit


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se paratë, dyshohej vjedhja e dokumenteve, çfarë thoshte biznesmeni i dhunuar Nazmi Çangu për fajdet? Dëshmitë mbi ‘borxhet’ e Ylvi Beqjes